Giriş Sayfası Yap / Sık Kullanılanlara Ekle


Ağrı Milletvekili Mehmet Melik Özmen'in kalbi, tenis oynarken 39 yaşında durdu. Ağrı Diyadin'in AKP İlçe Başkanı Kasım Yenigün de 43 yaşında kalbine yenildi.

SİGARA, YORGUNLUK...
Geçen yıl anjiyo olan ve uyarılara rağmen sigarayı bırakmayan Özmen'in Meclis'teki geceli gündüzlü yasa maratonunda çok yorulduğu belirtildi.

Kalp krizi ikisini de aynı gün vurdu

AKP milletvekili Melik M. Özmen ile AKP Diyadin İlçe Başkanı Kasım Yenigün aynı gün aynı saatlerde kalp krizi geçirip öldü. Yenigün'ün geçirdiği krizle ilgili bilgiler henüz netleşmedi ama anlaşılan o ki, Özmen tüm 'uyarı'ları görmezden gelmiş.

Biri AKP Ağrı Milletvekili Mehmet Melik Özmen, diğeri AKP Diyadin İlçe Başkanı Kasım Yenigün.. Aynı ilçeden, aynı partiden, aynı dönemde siyasete girdiler. Biri milletvekili oldu, diğeri ise ilçe başkanı. Uzun yıllardır tanışan iki siyasetçi, aynı gün geçirdikleri kalp krizi sonucu yaşamlarını yitirdiler. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin en genç üyelerinden 39 yaşındaki AKP Ağrı Milletvekili Mehmet Melik Özmen'i Azrail Çeşme'de yakaladı. Geçen yıl İzmir'de özel bir hastanede anjiyo yaptırdığı, önceki aylarda da ABD'de ünlü kalp doktoru Mehmet Öz'e muayene olduğu belirtilen Özmen meclisin tatile girmesiyle birlikte Ankara'dan ayrıldı.

OYUNU BIRAKMAYI REDDETTİ
Ailesiyle İzmirli işadamı arkadaşı Süleyman Özusta'nın Ilıca'daki yazlığına tatile gelen Mehmet Melik Özmen, önceki akşam saat 19.00 sıralarında Ilıca Site Spor Tesisleri'nde Özusta'yla tenis oynamak için korta çıktı. Önceleri gayet iyi oynayan Özmen topları sık sık ıskalamaya başlayınca yanındakiler isterse oyunu bırakabileceğini söylediler. Uyarılara rağmen oyunu yarıda bırakmak istemeyen Özmen bir süre sonra birden yere yığıldı. Nefes almakta zorlandığı görülen Mehmet Melik Özmen, çağrılan ambulansla hemen Çeşme Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak hastanede yaklaşık bir saat süren müdahaleye rağmen Özmen kurtarılamadı.

SİGARADAN VAZGEÇEMEDİ
Yakınları Özmen'e kalbindeki rahatsızlık nedeniyle geçen yıl anjiyo yapıldığını ve kalp damarlarından birinin önemli ölçüde tıkalı olduğunun belirlendiğini anlattılar. Doktorların diğer damarlarda önemli bir sorun olmadığı için ameliyata gerek duymadıklarını söylediler. Tüm uyarılara rağmen sigarayı bırakamadığı belirtilen Özmen'in, rahatsızlığıyla ilgili geçen Mayıs ayında ABD'ye giderek dünyaca ünlü kalp doktoru Mehmet Öz'e de muayene olduğu ve ameliyat konusunda aynı değerlendirmenin yapıldığı ifade edildi. Evli ve biri dört aylık, iki çocuk babası olan Özmen'in cenazesi dün sabah uçakla Ankara'ya gönderildi. Özmen için bugün Meclis'te tören yapılacağı bildirildi. Özmen'in cenazesinin Kocatepe Camii'nde kılınacak cenaze namazından sonra memleketi Ağrı'ya gönderileceği öğrenildi. Ağrı'nın Diyadin ilçesi ise iki önemli siyasetçisinin yasını tutuyor. Önce Özmen'in İzmir'deki ölüm haberini alan Diyadinliler, aynı gün ikinci bir acı haberle sarsıldılar. AKP Diyadin Merkez İlçe Başkanı Kasım Yenigün de aynı gün ve aynı saatlerde kalp krizi geçirdi. Siyaseti Özmen'le omuz omuza yürüten 43 yaşındaki Yenigün hastaneye götürülürken yolda öldü.

11.07.2005
SABAH
İbrahim EVRİM AYRAL-Tolga TEKİN Alaattin ARSLAN
| 2 Kez okundu
| Arkadaşına Gönder | Sayfayı Yazdır | <<< Geri Dön